2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman?

2020 yılına yeni girmişken hepimiz bu senenin tatillerini merak etmeye başladık. Özellikle çalışanlar ve öğrenciler Ramazan Bayramı tarihlerini araştırmaya başladı bile. Ramazan ayı bu sene 24 Nisan Cuma günü başlıyor ve 23 Mayıs Cumartesi günü bitiyor.

2020 Ramazan Bayramı Tatili Kaç Gün?

2020 Ramazan ayı 23 Mayıs Cumartesi günü sona eriyor. Ramazan Bayramı’nın 1. günü 24 Mayıs Pazar’a, ikinci günü 25 Mayıs Pazartesi’ye ve üçüncü yani son günü ise 26 Mayıs Salı gününe denk geliyor. Pazartesi ve Salı günlerinin tatil olması ile Ramazan Bayramı tatili toplamda 3 gün sürüyor.

Ramazan Bayramı Trafiğinden Kurtulmanın İpuçları

Bu sene Ramazan ayının son günü 23 Mayıs Cumartesi gününe denk geliyor ve 24 Mayıs Pazar günü Ramazan Bayramı tatili başlıyor. Bayram tatilinin hafta sonuna denk gelmesi, Cuma günü mesai bitiminde tatilcilerin yola çıkması demek oluyor. Sabırsızlıkla beklediğiniz bayram tatiline trafikte başlamak kimsenin içinde olmak istemeyeceği bir seçenek olur.

Bayramda yola çıkanların korkulu rüyası bayram trafiğinde sıkışıp kalmaktır. Bayram trafiği denince hepimizin aklına trafik yoğunluğu, upuzun kuyruklar, saatler süren bekleyişler ve gerilen sinirler geliyor. Özellikle kalabalık bir şehirde yaşıyorsanız ve trafik çilesinden bıktıysanız tatile çıkarken de aynı durumda kalmak istemezseniz. Yandex Navigasyon bayram trafiğinden kurtulmanın ipuçlarını her sene olduğu gibi bu sene de sizlerle paylaşacak. Bayram tatilinde yola çıkacak kullanıcılarımızın merakla beklediği ve bir klasik haline gelen Yandex Bayram Tatili Trafik Analizi’ni Ramazan Bayramı tatilinden önce blogumuzdan takip edebilir, Ramazan Bayramı trafiğinden kurtulmanın ipuçlarına ulaşabilirsiniz. Önceki senelerde olduğu gibi İstanbul’dan yola çıkmak için en uygun saat, en çok sıkışan rotalar, normal bir güne göre trafiğin ne kadar artacağı, dönüş yolunda trafiğin yoğunlaşacağı noktalar ve saat aralıklarını trafik analizimizden öğrenebilirsiniz.

Ramazan Bayramı Rotaları

Karadeniz Bölgesi’nde Gezilecek Yerler

Bahar mevsimi Karadeniz Bölgesi’ni gezmek için en iyi zamanlardan birisidir. Ramazan Bayramı tatilinde rotanızı Karadeniz’e çevirdiğinizde yemyeşil doğanın ve mis gibi havanın etkisi altında kalacaksınız. Karadeniz’de yaylaya çıkma zamanı olarak da bilinen bahar aylarında Karadeniz’i gezerken gündelik koşuşturmanın yarattığı stresi en iyi şekilde atarak doğanın içinde huzur bulabilirsiniz. Karadeniz Gezi Rehberi yazımızdan sizin için seçtiğimiz rotaları takip edebilirsiniz.

Anadolu Bölgesi’nde Gezilecek Yerler

Yüzyıllar boyunca medeniyetlere ev sahipliği yapan İç Anadolu Bölgesi, tarihi ve kültürel oluşumların en zenginlerine sahip. Bu olağanüstü bölgede binlerce yılda oluşan doğal güzelliklerin günümüze kadar uzanan tarihine şahitlik edebilirsiniz. Anadolu Gezi Rehberi yazımızdan sizin için seçtiğimiz rotaları takip edebilirsiniz.

Akdeniz Bölgesi’nde Gezilecek Yerler

Masmavi denizi, birbirinden güzel plajları, doğal güzellikleri ve tarihi zenginlikleri ile Akdeniz Bölgesi Türkiye’nin en ilgi çekici rotalarından biridir. Yaz sıcakları bastırmadan Akdeniz’i gezmek için en uygun zamanlardan biri de bahar aylarıdır. Eğer deniz tatili planlıyorsanız Antalya, Alanya, Side, Kaş ve Kalkan çevresi doğru adres olacaktır. İster Olimpos ve Patara’da bulunan antik kentleri keşfederek büyülü bir yolculuğa çıkabilir isterseniz Damlataş ve İncisu gibi doğa harikası yeryüzü şekillerini heyecanla keşfedebilirsiniz. Akdeniz Gezi Rehberi yazımızdan sizin için seçtiğimiz rotaları takip edebilirsiniz.

Ege Bölgesi’nde Gezilecek Yerler

Eşsiz kıyıları, saklı koyları, içinde barındırdığı tarihi hikayeleri ve daha pek çok kendine has özellikleriyle Ege Bölgesi bayram tatilinize en çok yakışacak rotalardan biridir. Tatil planınızı henüz yapmadıysanız Ege Bölgesi’nde öne çıkan birbirinden eşsiz noktalara Ege Gezi Rehberi yazımızdan göz atabilirsiniz.

Ramazan Bayramı tatilinde uzun yola çıkmayı planlıyorsanız Yandex Navigasyon’dan rota oluşturarak gideceğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Şimdiden iyi tatiller dileriz.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Seyahat Rotaları > 2020 Ramazan Bayramı Ne Zaman Olacak?