29 Haziran – 18 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek 26. İstanbul Caz Festivali #cazadokunaneller mottosuyla caz severlerle buluşmaya hazırlanıyor. Festival, cazın usta isimlerinden güncel müziğin tanınmış ekiplerine, yıldız isimlerden yeni keşiflere kadar 300’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlıyor. İstanbul yazını renklendiren caz ritimleri eşliğinde 27 farklı mekanı keşfetmeye hazır olun.

Yandex Navigasyon’la Caz Rotanızı Oluşturun

Bu sene de festival takipçileri Yandex Navigasyon’un ana sayfasına özel kategori olarak eklediğimiz 26. İstanbul Caz Festivali ile 27 farklı konser mekanına rahatça rota oluşturup ulaşabiliyorlar. Navi kullanıcıları ister kategoride yer alan İKSV logosuna tıklayarak ister konserlerin gerçekleşeceği mekanları arama barına yazarak konser mekanlarına direkt rota oluşturabilirler. İstanbul’un birbirinden güzel mekanlarında caz keyfi yaşamak istiyorsanız bilet aldıktan sonra konser mekanlarına Yandex Navigasyon ile rota oluşturabilirsiniz.

Yandex Navigasyon olarak sanata destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

İstanbul Caz Festivali’nde Sahne Alacak İsimler

26. İstanbul Caz Festivali’nin heyecan verici programında yer alan 50’yi aşkın konserin başlamasına çok az kaldı!

Joss Stone

Kamasi Washington

Bu senenin programında Kamasi Washington, Snarky Puppy, Paolo Fresu & Lars Danielsson, Makaya McCraven, Jacob Collier gibi uluslararası alanda ses getirmiş yıldız isimler bulunuyor. Yerli sahneden de geniş bir seçkiye programında yer veren festivalde Aydın Esen Group, Gaye Su Akyol, Mozaik, Cüneyt Sepetçi, Hedonutopia, The Kites ve Cava Grande gibi farklı titreşimler duymak mümkün. Ayrıca İstanbul Caz Festivali; klasikleşmiş Caz Vapuru, Parklarda Caz, Vitrin, Gece Gezmesi, Çocukça Caz gibi ücretsiz gerçekleştirilecek etkinlikleri ile oldukça zengin bir programa sahip.

Caz Rotası

26. İstanbul Caz Festivali caz severleri İstanbul’un 27 farklı mekanında ağırlamaya hazırlanıyor. Caz müziği bir deneyim olarak yaşamak istiyorsanız özenle seçilen mekanlarda konseri dinlemenin keyfine varabilirsiniz.

İstanbul’un kaosundan sıyrılıp müziğin tadına doyasıya varmak istiyorsanız rotanız Swissotel The Bosphorus, Sakıp Sabancı Müzesi Fıstıklı Teras ve Beyoğlu’ndaki Venedik Sarayı Bahçesi. Onur ödüllerinin verileceği Ödül Gecesi’nin gerçekleşeceği Avusturya Konsolosluğu Avusturya Kültür Ofisi’ne gitme şansı bularsanız nefis bir ambiyans sizi bekliyor. Festival misafirlerini ağırlayacak diğer mekanlar ise müziği İstanbul manzarasıyla buluşturan Feriye, Esma Sultan Yalısı ve Beykoz Kundura, yeme-içme mekanlarıyla Maslak’ta küçük bir karnaval havası sunan Uniq İstanbul ve Volkswagen Arena, caz kulübü kavramını şehre taşıyan Cemiyet ve Nardis Jazz Club, alternatif etkinliklerin de yer aldığı Salon ve son olarak da Zorlu PSM. Gece Gezmesi mekanları ise bu yıl All Saint Moda Kilisesi, Bant Mag. Havuz BİNA, Kadıköy Sahne, Kadıköy Sineması, KargART, Mecra ve Moda Sahnesi.  Festivalin en sevilen etkinleri arasında üst sıralarda yer alan Parklarda Caz etkinliği, geçtiğimiz yıl olduğu gibi Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de. Bu sene bir efsane geri dönüyor ve Caz Vapuru 9 yıl aradan sonra Boğaz’a açılıyor. 2019 senesinin yeni etkiliği ise Halıcıoğlu Parkı‘nda gerçekleştirilecek olan Ah Şu Cazlar Blueslar etkinliği. Tüm bu mekanları Yandex Navigasyon ile keşfederek unutamayacağınız bir konser deneyimi yaşayabilirsiniz.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Etkinlik Rotaları > 26. İstanbul Caz Festivali Rehberi