Rota Oluşturuldu, Müzik Festivali’ne Gidelim Mi?

Bu sene 47.’si düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali 11 – 30 Haziran tarihleri arasında, “Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı” temasıyla müzikseverlerle buluşmaya hazırlanıyor. Temadaki ikilik ve zıtlıklara dair çağrışımlar yapan konserde çalınacak eserler hem insanlığın karanlık anlarından hem de hayat ışığını yansıtan coşkulu senfonilerden oluşuyor. 47. İstanbul Müzik Festivali müzikseverlere şehrin kültürel ve tarihi mekanlarını müziğin büyülü atmosferinde keşfetme imkanı sunuyor.

Yandex Navigasyon Sanatın Yanında

Bu sene de festival takipçileri Yandex Navigasyon’un ana sayfasına özel kategori olarak eklediğimiz 47. İstanbul Müzik Festivali ile 15 farklı konser mekanına rahatça rota oluşturup ulaşabilecekler. Navi kullanıcıları ister kategoride yer alan İKSV logosuna tıklayarak ister konserlerin gerçekleşeceği mekanları arama barına yazarak konser mekanlarına direkt rota oluşturabiliyorlar. İstanbul’un birbirinden tarihi ve kültür dolu mekanlarında klasik müzik keyfi yaşamak istiyorsanız bilet aldıktan sonra konser mekanlarına Yandex Navigasyon ile rota oluşturabilirsiniz.

Yandex Navigasyon olarak sanata destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

İstanbul Müzik Festivali’nde Sahne Alacak İsimler

47. İstanbul Müzik Festivali bu sene Tekfen Filarmoni Orkestrası & Seong-Jin Cho konseriyle açılıyor. Festival kapsamında sahne alacak Lüksemburg Filarmoni Orkestrası, Moskova Solistleri, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Şangay Filarmoni Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile Yuja Wang, Daniel Müller-Schott, Kniazev & Berezovsky, Yuri Bashmet, Piotr Anderszewski, Cameristi Della Scala & Daniel Lozakovich ve Fazıl Say gibi yıldızları ağırlıyor. Ayrıca İstanbul Müzik Festivali yarının kadın yıldızları, çocuk atölyeleri, ücretsiz hafta sonu konserleri ve konsere doğru söyleşiler ile zengin bir programa sahip.

Müzik Rotası

47. İstanbul Müzik Festivali müzikseverleri İstanbul’un farklı noktalarında buluşturmaya hazırlanıyor. Festival konserleri, Aya İrini Müzesi, Altımermer Panayia Rum Ortodoks Kilisesi, Avusturya Kültür Ofisi, Boğaziçi Üniversitesi, İş Sanat, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı, Narlıkapı Surp Hovhannes Ermeni Kilisesi, Neve Şalom Sinagogu, Rahmi M. Koç Müzesi, Surp Anarat Hığutyun Ermeni Katolik Kilisesi, Süreyya Operası, Yedikule Aya Konstantinos ve Eleni Rum Ortodoks Kilisesi, Zorlu PSM gibi klasik mekanların yanı sıra, Kapalıçarşı ve Galata Kulesi Meydanı gibi alanlarda izleyicisi ile buluşacak. Müzikseverler tüm bu mekanları Yandex Navigasyon ile keşfederek eşsiz konserleri dinleme şansını yakalayacak.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Etkinlik Rotaları > 47. İstanbul Müzik Festivali Rehberi