Yandex’in akıllı asistanı Alisa, kusursuz bir yolculuk deneyimi sunmak için Yandex Navigasyon’da sizi bekliyor.

Yandex Navigasyon’un akıllı asistanı Alisa, yol boyunca yardım etmek için yanınızda. Alisa’ya yol ve trafik durumundan tarih bilgisine, nöbetçi eczaneden gitmek istediğiniz adres ve mekan bilgisine kadar istediğiniz her türlü soruyu ve çok daha fazlasını sorabilirsiniz.

sesli asistan alisa

Tarih ve hava durumu bilgisi Alisa’da.

Yolda ilerlerken ayın kaçı olduğunu mu merak ettiniz? Yandex Navigasyon’da Alisa’ya seslenmeniz yeterli. “Alisa, bugün ayı kaçı?” diye sorun, başka bir uygulamaya girmenize gerek kalmadan Alisa size cevap versin. Ya da hava kaç derece merak mı ettiniz? “Alisa” diyerek akıllı asistanınıza seslenin ve hava durumunu sorun.

Kusursuz bir yolculuk için yola Alisa ile çıkın.

Yandex Navigasyon’un içerisinde bulunan Alisa, yol ve trafik durumu konusunda da size yardımcı oluyor. Alisa’ya, en yakın kahveciden nöbetçi eczaneye kadar aklınıza gelen her türlü noktayı sorabilir, kaza ve yol çalışması bildiriminde bulunabilir, gitmeniz gereken adresi söyleyerek istediğiniz noktaya seçtiğiniz rota üzerinden rahatça ulaşabilirsiniz.

Trafikte sıkılıyorsanız, Alisa yanınızda.

Alisa yol ve trafik durumuyla ilgili bütün bu özelliklerin yanı sıra, sohbet etme özelliğiyle de yolculuklarınızı daha keyifli hale getiriyor. Alisa’yla konuşmaya başlamak için Yandex Navigasyon’a “Alisa” diye seslenip ardından dilediğiniz soruyu sormanız yeterli.

Yandex Navigasyon > Ürün > Özellikler > Akıllı Asistanın Alisa Yandex Navigasyon’da