Yapı Kredi, World Mobil uygulaması tanıtım kampanyasında Yandex Navigasyon’un farklı reklam modellerini tercih etti. Aralık ayı boyunca devam eden kampanyanın öncelikli amacı World Mobil’in tanıtımını yaparak fırsatlarla dolu bir kart uygulaması olduğunu Navi kullanıcılarına duyurmaktı. Reklam kampanyası sürecinde Navi’nin Influencer reklam modeli ile Akıllı Vadaa’nın artık konuşabildiği Navi kullanıcılarına gösterildi. Böylece Vadaa’nın konuşabilen bir karaktere dönüşmesi Yandex Navigasyon’da ilk kez sesli Influencer reklam modeli uygulamasını hayata geçirdi.

World Mobil Kampanyasında Kullanılan Navi Reklam Modelleri!

Influencer Reklam Modeli: World Mobil, konuşan akıllı Vadaa karakterini Influencer reklam modelinde sesli olarak kullanarak Türkiye’de bir ilke imza attı. Navi kullanıcıları rota oluşturduklarında rota ekranında markanın karakteri trafik yoğunluğu hakkında bilgilendirme yaptı. Navi kullanıcıları karaktere tıkladıklarında Akıllı Vadaa’nın sessinden “World Mobil iyi yolculuklar diler.” mesajını duydular ve kampanya banner’ına yönlendirildiler. Kampanya ile ilgilenen Navi kullanıcıları uygulamalardan World Mobil’i indirdiler.

Branded Route: Branded Route reklam modeli ile markalar rota alternatifleri arasından en hızlı olan rotayı sahipleniyor. Kampanyada “World Mobil’den Akıllı Rota” banner’ı ekranın altından çıkarak Navi kullanıcılarına rotanın ne kadar süreceğini ve toplam kaç km olduğu bilgisini verdi.

Cursor Model: Cursor reklam modeli ile uygulama içinde yer alan standart Navi oku marka ikonu olan World Mobil Aracı ile değiştiriliyor. Navi kullanıcıları World Mobil Aracı ile rotalarını takip ederken kampanyanın görünürlüğü de artırılmış oldu.

Yandex Navigasyon reklam modellerini kullanan World Mobil, Navi kullanıcılarına ulaşarak yeni imajını anlatırken World Mobil uygulamasının Yandex Navigasyon üzerinden indirilmesini de sağladı.

Hadi sizden bahsedelim

Yandex Navigasyon > Reklam Ver > Başarı Hikayeleri > Akıllı Vadaa Yandex Navigasyon’a Ses Getirdi!