Navigasyon Reklam Modeli: Branded Pop-Up Pins

Yandex Navigasyon Reklam Modelleri

Alışkanlıkların değiştiği, seçeneklerin çoğaldığı ve satın alma sürecinin yeni bir boyut kazandığı bu dönemde, markalar klasik reklam modellerinin dışına çıkarak etkili yollar arıyorlar. Dijital kanallar markaların fark yaratmak için tercih ettikleri mecraların başında geliyor. Yandex Navigasyon’un yenilikçi, dijital reklam modellerini kullanan birçok marka hedef kitlesini yolda yakalayıp marka bilinirliliğini artırarak sınırların ötesinde bir iletişime imza atıyor.

Yandex Markalı Pop-Up Pin nedir?

Markaların sürücülerin rotalarının üzerinde ya da yakınında olduğunu bilgilendiren, etkili bir uygulama. Navi kullanıcısı rotasında ilerlerken ortalama 1 ya da 2 km yakınında bulunan markanın lokasyonu, otomatik olarak markalı pin şeklinde haritada belirir. Pin’in üzerine tıklanıldığında reklam metni ve “git” opsiyonları gösterilir, rota yeniden oluşturulur.

Yandex Markalı Pop-Up Pin Nasıl Çalışır?

  • Navi kullanıcıları rotalarında devam ederken yakınlarında bulunan reklam verenin lokasyonu, otomatik olarak markalı pin (branded pin) şeklinde haritada belirir.
  • Kullanıcı markalı pin’e tıkladığında reklamla karşılaşır.
  • Reklam içeriği logo, metin veya banner’dan oluşur.
  • Kullanıcı ziyaret etmek için rotasını hızlıca yeniden oluşturabilir.
  • Navigasyon ekranında aynı anda sadece bir markalı pin gösterilir.

Yandex Markalı Pop-Up Pin Reklam Modelinin Başarıları

Reklam verenler tarafından Yandex Navigasyon’un en çok tercih edilen reklam modeli olan Markalı Pop-Up Pin’ler birçok markanın başarısına destek oldu. Geçtiğimiz yıl Yandex Markalı Pop-Up Pin reklam modelini kullanan markalar arasında Shell, Türkiye Finans Katılım Bankası, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, Avis ve Decathlon vardı. Başarılı kampanyalara imza atan reklam verenler hem yol boyunca markalarını Navi kullanıcılarına hatırlatarak farkındalık yarattılar. Hem de istasyonlarına, şubelerine ya da mağazalarına oluşturulan rota sayısını artırdılar.

Reklam modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.