Navigasyon Reklam Modeli: Custom Category

Yandex Navigasyon Reklam Modelleri

Hızla değişen dünyada markalar hedef kitlelerine ulaşırken klasiğin ötesinde mecraları tercih ederek etkili kampanyalara imza atıyorlar. Tüketicileri ile iletişimlerini koparmadan, zamana uygun şekilde dijital çözümler üretiyorlar. Yandex Navigasyon trafikte geçirilen bu süreyi markaların tüketicilerine ulaşabilmeleri için fırsata dönüştürüyor. Tamamen konum odaklı olan Yandex Navigasyon reklam modelleri, kullanıcıların sürüş deneyimleriyle bütünleşerek o an ihtiyacı olan bir satın almaya yönlendirebiliyor veya ileriye dönük satın alma kararı için fikir oluşturabiliyor.

Yandex Özel Kategori Reklamları Nedir?

Yandex Navigasyon’un en çok tercih edilen reklam modellerinden biri olan Özel Kategori (Custom Category) ile markanızın görünürlülüğünü artırabilirsiniz. Navi uygulaması her açıldığında logonuz kategoriler kısmında görünür. Logoya tıklanıldığında markanıza ait tüm lokasyonlar logolu pinler olarak harita üzerinde yer alır. İşaretlenmiş markalı pinlere tıklanıldığında metin ve logodan oluşan reklam ekranda belirir.

Yandex Özel Kategori Nasıl Çalışır?

  • Yandex Navigasyon uygulaması her açıldığında “Arama” ekranında reklam verenin logosu gösterilir.
  • Tek tıklama ile Navi kullanıcısı haritadaki tüm lokasyonları bulabilir ve ardından bu lokasyonlara rota oluşturabilir.
  • Kullanıcıların %90’ı “Arama” ekranını kullanır.
  • “Arama” ekranı günde 1m üzerinde görüntüleme alır.

Yandex Özel Kategori Reklam Modelinin Başarıları

Reklam verenler arasında Yandex Navigasyon’un en popüler reklam modellerinden biri olan Özel kategori (Custom Category) birçok markanın başarılı reklam kampanyalarına imza atmasını sağladı. Geçtiğimiz yıl Yandex Özel Kategori reklam modelini kullanan markalar arasında Shell, Türkiye Finans Katılım Bankası, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler, Erikli, Aras Kargo, Sur Yapı, Anadolu Sigorta, Akbank, McDonald’s, İş Bankası ve hala kampanyası devam eden Michelin vardı. Markalar, Özel Kategori reklam modeli ile yol boyunca Navi kullanıcılarının aklında yer alarak farkındalık yarattılar. Kampanya sonucunda reklam verenler şubelerine, istasyonlarına ve mağazalarına oluşturulan rota sayısını artırdılar.

Markaların başarı hikayelerini detaylı şekilde incelemek ister misiniz?

Reklam modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.