En Yakın Nöbetçi Eczane Yandex Navi’de!

Nöbetçi Eczane Yandex Navi'de

Hafta sonu ya da akşam 7’den sonra nöbetçi eczane aramak çoğu zaman yorucu olabiliyor. Acil durumlarda oturduğumuz semti sokak sokak dolaşarak açık eczane aramakla zaman kaybedebiliyoruz. Artık en yakın nöbetçi eczane nerede diye internetin başına geçip araştırma yapmanıza, sonrasında tek tek açık eczaneleri arayıp adres tarifi alarak zaman kaybetmeye son.

Kullanıcılarımızın en çok istediği nöbetçi eczane özelliği Yandex Navigasyon’a eklendi. Artık size en yakın olanı uygulamanın “Arama” ekranındaki “Kategoriler” arasından veya “Arama”ya nöbetçi eczane yazarak birkaç tıklamayla kolayca bulabilir ve hemen rota oluşturabilirsiniz.

Hangi eczaneler nöbetçi?

Sağlık Bakanlığı ve Sağlık Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan eczaneler, tüm Türkiye’de Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı gibi kamu kurumları ve özel kurumlar ile anlaşma yaparak ilaç ihtiyaçlarımızı karşılamayı amaçlar.

Büyük şehirler başta olmak üzere eczaneler hakkında en çok merak edilen sorulardan biri de nöbetçi eczane sisteminin nasıl oluşturulduğudur. Nöbet çizelgesindeki ilgili eczaneler, şehirlerin bağlı olduğu Eczacı Odaları tarafından her ay hazırlanır.

En güncel nöbetçi eczane listesi Yandex Navi’de!

Navi’deki nöbetçi eczane bilgisi, her gün nöbet değişiminden önce sabah 9:00-9:30 arası güncellenir. Eczanenin adres ya da telefon bilgilerine ulaşmak isterseniz harita üzerindeki nöbetçi eczane ikonunu seçmeniz yeterli olur. Şu anda sadece Ankara, Antalya, Bursa, İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nde olan bu özellik çok yakında 30’a yakın yeni ilde hayata geçiyor.

Nöbetçi eczaneler için Yandex Navigasyon indirin!

Hafta sonları ya da akşam saatlerinde özellikle büyük şehirlerde açık eczane bulmak sizi zor duruma düşürebilir. Acil durumlarda sağlığınızla ilgili konularda Yandex Navigasyon’un Nöbetçi Eczaneler özelliğinden destek alabilirsiniz. Unutmayın, size en yakın nöbetçi eczaneye ulaşarak hemen rota oluşturabilmek için öncelikle Yandex Navigasyon uygulamasını indirin. Sonrasında aşağıdaki basamakları takip edin.

  1. Yandex Navigasyon’daki “Arama” tuşuna tıklayın.
  2. Kategoriler’den Nöbetçi Eczaneler ikonunu seçin veya arama çubuğuna
    “nöbetçi eczane” yazın.
  3. Size en yakın nöbetçi eczaneyi harita üzerinde bulun.
  4. “Git”e basarak rota oluşturun.