46. İstanbul Müzik Festivali baharı yaza bağlayan günlerde müzikseverleri şehrin değişik mekanlarında ağarladı. İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği İstanbul Müzik Festivali, İstanbul’un en güzel mevsiminde müzikseverlerle tekrar buluştu. Festival, müzikseverlere şehrin kültürel ve tarihi mekanlarını müziğin büyülü atmosferinde tekrar keşfetme imkanı sundu.

46. İstanbul Müzik Festivali, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası & Yekwon Sunwoo konseriyle açıldı ve La Scala Filarmoni Orkestrası, Amsterdam Sinfonietta, İngiliz Oda Orkestrası, Franz Liszt Oda Orkestrası gibi dünyanın önde gelen orkestraları ile Joyce DiDonato, Mischa Maisky, Daniil Trifonov, Renaud Capuçon, Güher ve Süher Pekinel gibi yıldızları ağırladı. Ayrıca festival, çocuk atölyeleri, ücretsiz hafta sonu konserleri ve konsere doğru söyleşileriyle zengin bir program sundu. Festivalin bu yılki teması “Aile Bağları” oldu. Sanatçıları, dinleyicileri, destekçileri ve çalışanlarıyla kendisi de büyük bir aile olan İstanbul Müzik Festivali, bu yıl müzikseverleri aile ilişkileri arasındaki müziğin izini sürmeye, müziğe dair anılarını yeniden hatırlamaya ve keşfetmeye davet etti. Müzeler, kiliseler, sinagoglar gibi 17 farklı mekanda 23 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında gerçekleşen konserleri müzikseverler İstanbul’un farklı noktalarını keşfederek izledi.

Fotoğraf: Benek Ozmez

Vitrine Klasik Müziği Koyduk

Festival takipçilerinin farklı mekanlarda farklı zamanlarda gerçekleşecek konserlerin nerede olduğunu kolayca takip edebilmesi için 46. İstanbul Müzik Festivali’ni, özel kategori olarak Yandex Navigasyon’un ana sayfasına ekledik. Navi kullanıcıları ister kategoride yer alan İKSV logosuna tıklayarak ister konserlerin gerçekleşeceği mekanları Yandex Navigasyon’un arama barına yazıp konser mekanlarına direkt rota oluşturabildiler. Aileleriyle ve sevdikleriyle beraber İstanbul’un birbirinden tarihi ve kültür dolu mekanlarında klasik müzik keyfini yaşamak için bilet aldıktan sonra konser mekanlarına Yandex Navigasyon ile rota oluşturdular.

Yandex Navigasyon olarak sanata destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Etkinlik Rotaları > İstanbul’da Yazın Rotası Müzik Festivali Oldu!