İnternetsiz Navigasyon Aslında Mümkün

Telefonlarda mevcut olan GPS haritaları ve navigasyon uygulamaları, günden güne gelişen teknoloji ile seyahat ve yön bulma algımızı bambaşka bir seviyeye taşıdı. Günümüzde mevcut olan GPS haritaları, navigasyon cihazları ve ilgili altyapıyı sağlayan teknolojiler sayesinde anlık olarak gerçek zamanlı trafik bilgisine kolayca erişebiliyor, gitmek istediğimiz yere en ideal rotayı seçebiliyoruz ve bulunduğumuz konuma en yakın mesafede bulunan benzin istasyonlarını, eczaneleri, park yerlerini ve daha pek noktayı tek bir uygulama üzerinden görebiliyoruz ve rota oluşturabiliyoruz.

Kafamızın telefonlardan kalkmadığı bu dönemde internet paketlerimiz de su gibi akıp gidiyor. E haliyle en önemli anlarda internet bitiveriyor! Peki navigasyon kullanırken internete ihtiyaç duymasak nasıl olurdu? Araç navigasyonu için navigasyon cihazı almanıza gerek var mı? Aslında hayır. Aslında internet olmadan da navigasyon kullanabilir ve istediğiniz noktaya rahatlıkla ulaşabilirsiniz: işte tam da bu noktada çevrimdışı harita özelliği sunan uygulamalar yardımımıza koşuyor!

Çevrimdışı Harita Nedir?

Çevrimdışı harita, hücresel bağlantı ya da Wi-Fi olarak internet erişiminiz mevcutken akıllı telefonunuza depoladığınız haritayı internet erişimine ihtiyaç duymadan daha sonra kullanmanızı ve gitmek istediğiniz yere internetsiz bir şekilde kolaylıkla ve hızlı bir şekilde rota oluşturmanızı sağlar.

Akıllı telefon kullanan bireyler için olmazsa olmaz bir özellik olan çevrimdışı haritanın kullanıcılara sağladığı pek çok fayda vardır. Çevrimdışı harita sayesinde internet paketinizi daha verimli kullanabilirsiniz, telefonuzun çekmemesi durumunda gideceğiniz yer konusunda problem yaşamazsınız. Özellikle yurtdışı seyahatlerinizde veri kullanımı normal paketinize kıyasla daha yüksek bir ücrete tabii tutulabileceği için çevrimdışı harita kullanmanızda fayda var. Ayrıca uygulama telefonuzuna haritayla ilgili bilgileri internetiniz varken depoladığı için kullandığınız navigasyon uygulamanızda gitmek istediğiniz rota daha hızlı bir şekilde oluşturulur. Çevrimdışı haritaların sağladığı faydalar sayesinde bulunduğunuz yerde telefonunuz çekmese bile gitmek istediğiniz yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz!

Bunun yanı sıra özellikle seyahat dönemlerinde internet erişimi konusunda zaman zaman problem yaşanabiliyor. Eğer gittiğiniz yerde internet çok çekmiyorsa ya da ilgili ülkede sınırlı internet paketi öneren bir hat kullanıyorsanız telefonunuza internet gerektirmeyen ücretsiz bir navigasyon uygulamasını indirmeniz faydalı olabilir. Böylece hem internet paketinizi aşmazsınız hem de internetsiz navigasyon ile erişim problemi yaşadığınız yerde kaybolmazsınız!

Gerçek zamanlı trafik ve navigasyon bilgisi, park yerleri, benzin istasyonları ve nöbetçi eczaneler gibi olanakların yanı sıra Yandex Navigasyon’un kullanıcılarına sağladığı olanaklardan birinin de offline navigasyon olduğunu biliyor muydunuz?

Yandex Navigasyon’da İnternetsiz Navigasyon Nasıl Kullanılır?

Telefonunuzda bulunan Yandex Navigasyon uygulamasını açtıktan sonra “Ayarlar” menüsünde “Haritaların Güncellenmesi” kısmına girin. İlgili kısma girdikten sonra “Sadece Wi-Fi ile” butonunu göreceksiniz: bu butonu aktif hale getirdikten sonra şehrinizin haritası otomatik olarak güncelleniyor olacak.

Yandex Navigasyon’un sağladığı bu özellik sayesinde herhangi ek bir cihaza ihtiyaç duymadan internetsiz navigasyonla gideceğiniz yere en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşın. İşte Yandex Navigasyon’da internetsiz navigasyon kullanmak bu kadar pratik!

Kafanızda bu özelliği kullanmak konusunda hala soru işareti varsa Yandex Navigasyon’u internetsiz kullanmak için aslında çok basit bir yöntem var. İster seyahatte ya da yurtdışında olun ya da ister internetin çekmediği bir yerdeyken şebekenizle ilgili bağlantı sorunu yaşayın: Yandex Navigasyon ile bu sorunları çözmek çok kolay.

Yandex Navigasyon’un internetsiz navigasyon özelliğini kullanmak ve yol haritasını navigasyon yönlendirmeleriyle rahatlıkla takip etmek için uygulamaya girdiğinizde bulunduğunuz şehrin haritasını hemen telefonunuza indirin, internetsiz navigasyon kullanmanın keyfini doyasıya çıkarın.