Bu sene 25. yılını dolduran İstanbul Caz Festivali yazın en güzel etkinliklerinden biri oldu. Müzikseverler 26 Haziran-17 Temmuz tarihleri arasında yıldız isimlerden yeni keşiflere pek çok müzisyeni sıcak yaz gecelerinde cazın o derin, puslu ama bir o kadar da ritmik havasında dinlediler. Nick Cave, Benjamin Clementine, Robert Plant gibi iddialı isimlerin yanında caz dünyasının yeni keşifleri de festival boyunca caz severlerle birlikteydi. Festival bu sene #25yıldırcazvedahası hashtag’iyle caz dışındaki müzik disiplinlerini programında barındırmasıyla da öne çıktı. Caz tutkunları Türkiye’de ve dünyada birbirinden ünlü caz müzisyenlerin performanslarını canlı izlemek için festivalin farklı mekanlarına Yandex Navigasyon ile rota oluşturdu.

Vitrine Caz Müziği Koyduk!

Fotoğrafçılar: Fatih Kucuk, BCUC, John Abbott, Shamrock Rover, Magdalena Paszko.

Yandex Navigasyon festival boyunca caz severlerin yanındaydı. 27 mekanda, 250’yi aşkın yerli ve yabancı sanatçının ağırlandığı 50’nin üzerindeki konserlere müzikseverler Yandex Navi ile direkt rota oluşturdular.

Vodafone Freezone sponsorluğunda ücretsiz olarak gerçekleştirilen “Parklarda Caz” konserleri ve farklı bir festival deneyimi yaşatan “Gece Gezmesi”, bu yıl da devam etti.

Yandex Navigasyon’un “Arama” sayfasında bulunan kategoriler kısmında İstanbul Caz Festivali yer aldı. Navi kullanıcıları ister kategorideki İKSV logosuna tıklayıp çıkan lokasyonlar arasından istedikleri konser mekanlarını bulup rota oluşturdular, ister konser mekanın adını direkt arama çubuğuna yazdılar ve “Git”e basarak istedikleri konserlerin gerçekleştiği mekanlara, kısacası caz müziğine rota oluşturdular.

Yandex Navigasyon ve İKSV’nin ortak çalışması sonucunda müzikseverler yıl boyunca bekledikleri caz konserlerine Navi’nin alternatif rotaları ile en hızlı ve trafiksiz yollardan ulaşarak cazın sıra dışı havasına farklı mekanlarda girdiler.

Yandex Navigasyon olarak sanata destek vermekten mutluluk duyuyoruz.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Etkinlik Rotaları > Yazın En Güzel Rotasını İstanbul Caz Festivali’ne Oluşturduk!