İstanbul – Ankara Mola Yerleri

Uzun yola çıkacağınız zaman oluşturduğunuz rota kadar yolculuğunuz sırasında mola vereceğiniz yeri belirlemek de bir o kadar önemlidir. Seçtiğiniz mola yeri sayesinde uzun yolu rahat bir şekilde tamamlayabilir, yolunuza dinlenerek devam edebilir ve yola rahatlıkla konsantre olabilirsiniz.

Uzun yolculuklarla İstanbul – Ankara güzergahı yıl boyunca en popüler güzergahlardan biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu güzergah gerek iş gerek tatil ya da aile/arkadaş ziyareti sebebiyle özellikle hafta sonu ve tatil ya da bayram dönemlerinde trafiğin yoğunlaştığı rotalardan biri. İstanbul’dan Ankara’ya ya da Ankara’dan İstanbul’a doğru yola çıkmadan önce yol ve trafik durumunu Yandex Navigasyon aracılığıyla kontrol edebilir ve yola çıkış zamanınızı uygulamadaki bilgileri kontrol ederek rahatlıkla ayarlayabilirsiniz.

Şehirler arası seyahatlerde ister istemez zaman zaman hız sınırını aşma tehlikesiyle karşı karşıya kalabilirsiniz. Yandex Navigasyon kullanırken trafik ve yol durumunu görüntülemenin yanı sıra hız sınırlarına dair uyarıları da takip edebileceğinizi biliyor muydunuz? Yol boyunca hız sınırları içerisinde güvenli bir şekilde kalmak için uygulamada gideceğiniz noktaya rota oluşturun ve yol boyunca hız sınırlarını takipte olun. Uygulamada bulunan bu özellikten nasıl faydalanabileceğiniz hakkındaki detaylı yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İstanbul – Ankara arasında aracınızla bir seyahat planlıyorsanız ve bu seyahatiniz sırasında mola verebileceğiniz bir dinlenme tesisi arıyorsanız sizin için birkaç önerimiz var!

İstanbul Ankara Yolunda Dinlenebileceğiniz Tesisler

  • Berceste Restaurant

Sapanca tarafında yer alan bu restoran bu rota üzerinde en çok tercih edilen yerlerden biri olarak öne çıkıyor. Ankara yönüne doğru oluşturduğunuz rota üzerinde mola verebileceğiniz yerlerden biri olan Berceste Restaurant’ta kahvaltı, öğle yemeği ya da akşam yemeği, kısacası günün her saati için mola verebilirsiniz: Berceste Restaurant günün her saatinde yapılan yolculuklar için mola verebileceğiniz bir dinlenme tesisi.

  • Parkshop Outlet

İstanbul – Ankara güzergahı üzerinde çoğunlukla otobüslerin mola verdiği Parkshop Outlet’te de yolculuğunuz sırasında mola verebilir ve biraz dinlenebilirsiniz. Parkshop Outlet içerisinde yemek yerlerinin yanı sıra pek çok çeşitli mağaza da bulunuyor. Yemek ve market dışında ekstra bir ihtiyacınız varsa Parkshop Outlet’te mola verebilir ve mağazalara göz atabilirsiniz.

  • Doğalhane Dinlenme Tesisleri

Çayırova tarafında açılmış olan Doğalhane Dinlenme Tesisleri, TEM Otoyolu üzerinde yeni açılan dinlenme tesislerinden biridir. Bu tesis 24 saat açıktır ve içerisinde market ve yemek alanının yanı sıra kamyon ve otobüsler için de park alanı yer alır. Doğalhane Dinlenme Tesisleri içerisinde yöresel ürünlerin satışı da mevcuttur.

  • Varan Pamukova Dinlenme Tesisleri

En sık tercih edilen dinlenme tesislerinden biri olan Varan Pamukova Dinlenme Tesisleri, hem bireysel yolculuk yapanların hem de otobüs firmalarının mola vermek için kullandığı bir dinlenme tesisi. Adapazarı – Bilecik yolu üzerinde yer alan dinlenme tesisinde yemek ve market alanı mevcut olup, burada da yöresel ürünlere dair satış yapılan bir alan yer alır.

Sizin de yakın zamanda İstanbul – Ankara ya da Ankara – İstanbul yolculuk planınız varsa en doğru ve güvenli rota için Yandex Navigasyon’dan faydalanabilirsiniz. Yandex Navigasyon ile yol üzerindeki hız limit uyarılarını takip edebilir, ana menüde bulunan “Kategoriler” kısmından rotanız üzerinde size en yakın benzin istasyonlarını görüntüleyebilir ve seçtiğiniz benzin istasyonuna uygulama üzerinden rota oluşturabilirsiniz.