Yandex Navigasyon ile İstanbul Haritası Yanınızda

Türkiye’nin en kalabalık ve ekonomik açıdan en önemli şehri olan İstanbul, Avrupa’nın da en yüksek nüfusa sahip şehridir. Dünyanın en önemli metropollerinden biri olan İstanbul ilinin haritası hayata geçirilen yeni projelerle gelişmeye devam ediyor.

Yandex Navigasyon, 2018 yılından itibaren tamamen kendi mühendisleri ve haritacıları tarafından geliştirilen haritaları kullanıyor. Yandex’in İstanbul haritası haftada 2 kez güncellenerek en doğru lokasyon bilgisini kullanıcılarına sunuyor. Yandex Navigasyon’un Türkiye’deki toplam 4.5 milyon kullanıcısının %77’sini İstanbul’daki Navi kullanıcıları oluşturuyor. Navi kullanıcıları sayesinde Yandex Haritalar’ın lokasyon veritabanı her gün güncelleniyor. Böylece İstanbul haritasında yer alan ilçe sınırları, güncel semt bilgileri, yol kapamaları Navi kullanıcıları tarafından güncellenerek İstanbul ulaşımı için en doğru bilgilere ulaşmamızı sağlıyor.

İstanbul’da Ulaşım Yandex Navigasyon ile Daha Kolay

İstanbul’un en önemli özelliklerinden biri de özellikle sabah ve akşam saatlerinde oluşan ulaşım sorunudur. Yandex Navigasyon güncel İstanbul haritası ile sürücülere alternatif yollar sunarak trafikten kaçmalarına yardımcı oluyor. İstanbul ulaşım problemini kullanıcılarından elde ettiği gerçek zamanlı trafik bilgileriyle rahatlatmaya çalışan Yandex Navigasyon, en doğru rota seçenekleri ile gitmek istediğiniz yere kolayca ulaşmanızı sağlıyor. Özellikle maç günleri ya da resmi tatillerde kapanan yolları, trafik kazası, yol çalışması gibi yollardaki problemleri, yeni açılan yolları Yandex Navigasyon’un  anlık bildirimleriyle öğrenerek en doğru rotaları oluşturabilirsiniz.

İstanbul’un semt pazarlarını da haritasına ekleyen Yandex Navigasyon, İstanbul ulaşımında sürücülerin pazar yerlerine yanlışlıkla girmesini önlemek için pazarın kurulduğu yollarla ilgili olarak kullanıcılarını uyarıyor. İstanbul’daki semt pazarlarının kurulduğu bölgelerde belirli gün ve saatlerde pazar yerinin yollarını haritasında da kapatıyor. Böylece Navi kullanıcılarına daha doğru rota oluşturmaları konusunda yardımcı oluyor ve İstanbul ulaşımının rahatlamasını sağlıyor.

En Güncel İstanbul Yol Haritası için Yandex Navigasyon İndirin

Kullanıcılarının katkılarıyla en güncel İstanbul yol haritasına sahip Yandex Navigasyon, sunduğu rota seçenekleriyle İstanbul’un yoğun trafiği içinde gitmek istediğiniz yere rahatça ulaşmanıza yardımcı oluyor. İstanbul ulaşımının bir diğer büyük sorunu olan park yerlerine de çözüm getiren Yandex Navigasyon, bulunduğunuz noktaya en yakın park yerini, otoparkın ücretli ya da ücretsiz olduğu bilgisini harita üzerinden görüntülemenizi sağlıyor. İstanbul’da araç kullanıyorsanız en güncel İstanbul yol haritasına ulaşmak için Yandex Navigasyon indirmeniz yeterli.

Yandex Navigasyon > Ürün > Özellikler > İstanbul Haritası ve İstanbul Ulaşım Güzergahları