Özellikle yaz aylarında ülkemizin en çok kullanılan güzergahı kuşkusuz bu sene tüm etapları tamamlanan ve İstanbul- İzmir arasını ideal şartlarda 4 saatte kat etmeye olanak sağlayan İstanbul – İzmir Otoyolu. Her ne kadar çok uzun bir yolculuktan bahsetmesek de yol üstünde durup bir şeyler yeme ve ihtiyaç giderebilme fikri, araba yolculuğunu keyifli hale getiren bir şey. Bu yazımızda İstanbul İzmir yolu üzerinde mola verebileceğiniz en sürücü dostu yerleri derledik.

İstanbul İzmir Yolunda Dinlenebileceğiniz Tesisler

Oksijen 068 Dinlenme Tesisleri – Gemlik

Bursa’nın Gemlik ilçesinde bulunan Oksijen 06 Dinlenme Tesisleri, yıllardır alışageldiğimiz karanlık ve dar mola tesisi kavramını yerle bir ediyor. Geniş bir alan içine kurulan tesis için İstanbul – İzmir yolu mola yerleri arasında sürücülerin yeni favorisi diyebiliriz. Büyük bir açık alan içinde kahve ve fast food dükkanları, giyim mağazaları ve mescit bulunan Oksijen Dinlenme Tesisleri’nin en güzel yanı ise günün her saati temiz bulabileceğiniz tuvaletleri. Yarım saatten daha uzun ve keyifli bir mola vermeyi düşünen sürücüler için, Oksijen Dinlenme Tesisleri gerçekten de bir nefes alma alanı.

Festiva Outlet - Balıkesir

Susurluk yolu üzerindeki en eski ve köklü dinlenme tesislerinden Festiva Outlet, bir mola tesisinden çok açık bir alışveriş merkezini andırıyor. İçerisinde birçok büyük spor ve giyim markasının outlet mağazalarını bulunduran tesiste ayrıca fast food restoranları ve kahveciler de bulunuyor.

Manisaspor Kebapçısı - Manisa

Bursa kebabından farklı ve Manisa’ya özgü bir tat arayanların listelerinde birinci sırada bulunan Manisaspor Keapçısı, yıllardır aynı standarttaki lezzetini ve özgün menüsünü koruyan nadir mekanlardan. Manisa Yolu üzerinde bulunan Manisaspor Kebapçısı, uzun molalar için de harika bir durak.

1920x1200px

İstanbul İzmir Yolunda Ne Yenir?

İstanbul İzmir yolu üstünde her ne kadar onlarca dinlenme tesisi ve restoran olsa da aralarında gerçekten keyifle karnınızı doyurabileceğiniz yerlerin sayısı maalesef bir elin parmağını geçmiyor. Yandex Navigasyon olarak size en iyi yolculuk deneyimini yaşatmak adına rota üstündeki en beğenilen yeme-içme noktalarını bir araya getirdik.

Yasa Dinlenme Tesisleri – Susurluk: Susurluk tostunun köklü adresi

İstanbul İzmir güzergahında seyahat edenlerin birçoğu için yolculuğun varış noktasından sonraki en çok beklenen adımı Susurluk’ta yenen tost-ayran ikilisi desek yanılmış olmayız. Tost konusunda Susurluk’taki mekanlar arasında en çok öne çıkan mekan ise kuşkusuz Yasa Dinlenme Tesisleri. Yasa’nın sunduğu Susurluk’a özgü tost ve ayran o kadar iddialı ki, markanın İzmir’de şehir içinde aynı menüyü sunan bir işletmesi bile bulunuyor.

İçerisinde ayrıca çorba ve ana yemek seçeneklerini bulabildiğiniz bir restoranın yanı sıra, ücretsiz tuvalet, büyük bir market ve mescit bulunduran tesis kısa molalar için ideal bir durak.

Kebapçı İskender- Yavuz İskenderoğlu – Bursa: İskender’e adını veren aile

Bulunduğu eski taş bina ile diğer dinlenme tesislerinden farklı bir deneyim sunan Bursa’daki Kebapçı İskender, geniş ve huzurlu bahçesi ve doyurucu menüsüyle öne çıkıyor. Özellikle İstanbul’a dönmeden önce son kez sakin bir mola yapmayı düşünüyorsanız, Kebapçı İskender sadece yemek için değil, dinlenmek için de harika bir durak.

Köfteci Yusuf – Gemlik: Köfteden vazgeçmeyenlere

İstanbul İzmir yolu üzerinde sadece Gemlik’te üç restoranı bulunan Köfteci Yusuf, diğer yerlere göre yeni bir marka olmasına rağmen oldukça beğenilen bir mola durağı. Özellikle Marmara ve Ege’deki yollar üstünde konumlanan onlarca Köfteci Yusuf restoranı, sürprizlerle karşılaşmak istemeyen sürücülerin en çok uğradığı noktalardan.

Yandex Navigasyon > Navi İle Yola Çık > Pratik Bilgiler > İstanbul İzmir Yolu Mola Yerleri