Mercedes Benz Başarı Hikayesi

Mercedes-Benz Finansal Hizmetler otomobil kampanyalarını ve faiz oranlarını Yandex Navigasyon ile tanıttı.

Mercedes-Benz, otomobil kampanyalarını ve faiz oranlarını tanıtmak için Yandex Navigasyon’un farklı reklam modellerini Mart 2018 dönemi boyunca kullandı. Özel Kategori ve Markalı Pinler modelleriyle görüntülenme, logo tıklama ve rota oluşturma tarafında Navi’de yüksek oranlar elde etti.

Kampanya Süresi : 02 Mart - 31 Mart 2018

26.4 milyon
Logo görüntülenme

57 bin
logo tıklama

124 bin
pin görüntüleme

56 bin
pin tıklama

15 bin
rota oluşturma

% 45
pin tıklama oranı

% 27
rotaya dönüşüm oranı

Amaç

Mercedes Benz, Yandex’in Özel Kategori ve Markalı Pinler reklam modellerini kullanarak otomobil kampanyaları ve faiz oranları tanıtılmasını hedefledi.

İzlenen Yol

Markalı pinlerle ve Özel Kategori modeliyle Mercedes Benz’in otomobil kampanyaları ve faiz fırsatları banner ile Navigasyon kullanıcılarına gösterildi. Markalı pin modeli sayesinde Yandex Navigasyon üzerinden herhangi bir konuma rota oluşturan Navi kullanıcıları seyir halindeyken Mercedes Benz’in markalı pinlerini görebildi. Markalı pinlere tıklayan Navi kullanıcıları en yakın bayiye rota oluşturabildi.

Özel Kategori modelinde ise Mercedes Benz, Yandex Navigasyon’un belli başlı kategorileri listediği sayfada kendine bir yer edindi. Buraya tıklayan Navigasyon kullanıcıları kendilerine en yakın Mercedes Benz bayisini görüntüleyebildi ve rota oluşturdu.

Sonuç

Mercedes Benz, potansiyel müşterilerini Yandex Navigasyon uygulaması içinde dikkat çekici reklam modelleriyle bilgilendirerek hiper lokal bir mecrada önemli bir farkındalık çalışması gerçekleştirmiş oldu. Yeni finansal hizmetini tanıtmak için Yandex Navigasyon’u ve iki farklı reklam modelini kullanarak istediği mesajı Navigasyon kullanıcılarına iletmiş oldu.

Hadi sizden bahsedelim