Yandex Navigasyon İndir

Türkiye’nin en popüler navigasyon uygulamalarından biri olan Yandex Navigasyon, trafik verisi ve navigasyonu birleştirerek sürücülerin hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor.

Kullanıcı verilerine dayanan, en güncel trafik bilgisine sahip navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyon, anlık verilerle doğru ve güncel trafik bilgisine ulaşmanızı sağlıyor. Gitmek istediğiniz adresi yazarak ya da sesli komut özelliği ile yerin adını söyleyerek (“Okey Yandex, Cevahir AVM’ye gidelim.”) rota oluşturuyorsunuz. Yandex Navigasyon rota oluştururken bir ya da birden fazla seçenek sunuyor. Trafik yoğunsa bilinen yollardan başka alternatif rotalar sunarak trafiğe takılmanızı önlüyor. Trafik kazası, yol çalışması gibi yollardaki problemleri sosyal navigasyondaki bilgi balonculuklarından öğrenebilir ve diğer kullanıcıların da bu bilgilerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Yandex Navigasyon’u ücretsiz indirerek sesli navigasyon, internetsiz navigasyon ve yol tariflerine kolayca ulaşabilirsiniz. Kısacası trafikte hayatınızı kolaylaştırmak için mobil cihazınıza navigasyonu indirin ve hemen kullanmaya başlayın.

Günümüzde trafikte geçirdiğimiz süre haftada ortalama 12 saati buluyor. Bu süreyi azaltmak için sürücüler telefonlarına navigasyon uygulamaları indirerek doğru yol tariflerine ve trafiksiz rotalara ulaşmak istiyorlar. Gerçek zamanlı trafik ve navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyon sayesinde istediğiniz yere sesli ve görüntülü yol tarifleri ile kolayca ulaşabilirsiniz. İlk olarak Yandex Navigayon’u telefonunuza ücretsiz indirin. Gitmek istediğiniz adresi “Arama”ya yazın veya yerin adını söyleyin, “Git”e basarak hedefinize kolayca ulaşın. Ayrıca “Kategoriler” bölümünden benzinlik, nöbetçi eczane, ATM gibi kurum aramaları da yapabilirsiniz. En çok gittiğiniz yerleri “Yerlerim” sekmesine eklediğinizde tekrar tekrar adres bilgilerini yazmanıza gerek kalmaz. “Kayıtlı yerler”in altında bulunan “Favoriler” kısmına sık gittiğiniz yerleri kaydederek navigasyonu kullanabilirsiniz.

Yandex Navigasyon’un Türkçe sesli navigasyon özelliği sayesinde araba kullanırken gözünü yoldan ayırmanıza gerek kalmaz. Gitmek istediğiniz yere nasıl gideceğinizi sesli olarak öğrenir, yol tariflerini Ece ya da Mert’in sesinden dinlersiniz. İstediğiniz seslendirmeyi Menü > Ayarlar > Seslendirme sırasını takip ederek seçebilirsiniz. Navi arka planda çalışırken telefonda başka bir uygulamayı açtığınızda sesli yol yönlendirmelerini almaya devam edersiniz. Yandex Navigasyon yolculuk sırasında daha iyi bir rota keşfederse bunu size haber verir. Navigasyonu telefonunuza indirerek sesli navigasyon özelliğini hemen kullanmaya başlayın.

Navigasyon kullanıcılarının en çok istedikleri özelliklerden biri olan internetsiz yani çevrimdışı navigasyon Yandex’te. Artık internetin olmadığı yerlerde de rotanızdan kopmadan yola devam edebilir, adres araması yapabilir ve sesli yönlendirme alabilirsiniz. Yandex Navigasyon ile rotanızda ilerlerken internet bağlatınız kesilse de hedefinize rahatça ulaşabilirsiniz. İnternetsiz navigasyonu kullanmak için tek yapmanız gereken şehir haritanızı telefonunuza indirmek. Telefonunuzda bulunan Yandex Navigasyon uygulamasını açtıktan sonra “Ayarlar” menüsünde “Haritaların Güncellenmesi” kısmına girin. İlgili kısma girdikten sonra “Sadece Wi-Fi ile” butonunu göreceksiniz. Bu butonu aktif hale getirdikten sonra şehrinizin haritası otomatik olarak güncellenir. Yandex Navigasyon’un sağladığı bu özellik sayesinde herhangi ek bir cihaza ihtiyaç duymadan internetsiz navigasyonla gideceğiniz yere en hızlı ve kolay bir şekilde ulaşırsınız. Navigasyon uygulamasını indirin, internetin olmadığı yerlerde de kullanın.

Sürekli güncellenen Yandex Navigasyon, kullanıcılarının trafikte hayatlarını kolaylaştırmak için uygulamaya yeni özellikler eklemeye devam ediyor. Nöbetçi eczaneler, park yerleri, EDS noktaları gibi yenilikler kullanıcıların ihtiyaçlarından yola çıkarak hayata geçen özelliklerden bazıları. En uygun rotalarla trafiğe takılmadan gideceğiniz yere ulaşmak, doğru yol tarifi almak ve daha birçok özellikten faydalanmak için navigasyonu ücretsiz olarak telefonunuza indirin ve hemen kullanmaya başlayın.