Hızla değişen dünyada markalar hedef kitlelerine ulaşırken klasiğin ötesinde mecraları tercih ederek etkili kampanyalara imza atıyor. Tüketicileri ile iletişimlerini koparmadan, zamana uygun şekilde dijital çözümler üretiyor. Yandex Navigasyon, trafikte geçirilen bu süreyi markaların tüketicilerine ulaşabilmeleri için fırsata dönüştürüyor.

Konum odaklı olan Yandex Navigasyon reklam modelleri, kullanıcıların sürüş deneyimleriyle bütünleşerek o an ihtiyacı olan bir satın almaya yönlendirebiliyor veya ileriye dönük satın alma kararı için fikir oluşturabiliyor. Bunun yanı sıra marka bilinirliğini öne çıkarmak isteyenler için de ideal bir mecra olarak öne çıkmakta. Kısacası Yandex Navigasyon, sunduğu eşsiz hiperlokal reklam stratejisi ve birbirinden farklı reklam modelleriyle uzun bir süredir çeşitli sektörlerden önde gelen markalara alternatif çözümler sunuyor.

Özellikle lokasyon bazlı reklam kampanyaları planlayanlar için ideal bir mecra olan Yandex Navigasyon’un “Branded Route” adlı reklam modeline gelin yakından göz atalım.

Branded Route Reklam Modeli Nedir?

Yandex Navigasyon’un öne çıkan reklam modellerinden biri olan Branded Route, kullanıcı herhangi bir noktaya rota oluşturduğunda kullanıcın dikkatinin çok yüksek olduğu bir anda belirir ve bu aksiyon kullanıcı her rota oluşturduğunda tekrar gerçekleşmektedir.

Yandex Navigasyon’un yenilenen arayüzüyle birlikte arayüzün alt kısmına taşındığından beri kullanıcılar için çok daha dikkat çekici bir hale gelmiştir. Kullanıcı, rota oluşturduğunda markanın logosunu ve markanın hazırlamış olduğu mesajı banner içerisinde görüntüler. Bunun yanı sıra kullanıcı karşısına çıkan banner çalışmasına tıklayarak kampanyaya özel hazırlanmış sayfaya yönlendirilebiliyor. Konum bazlı reklam kampanyaları planlayan markalar için bölge, kilometre veya zaman hedeflemesi yapılabilen Branded Route reklam modeli oldukça idealdir.

Branded Route oldukça özel bir reklam modelidir, bunun sebebi ise bu ürünün yalnızda tek bir markaya ayrılacak olmasıdır. Branded Route ürününü sahiplenen marka minimum 1 ay boyunca bu reklam modeli üzerinden kullanıcılara göstermek istediği kampanyalarını duyurabilir, marka bilinirliğini arttırabilir ve ürünün teknik özelliklerine uygun şekilde hedefleme yapılarak reklam çalışmalarını yürütebilir.

Branded Route ve diğer reklam modellerimiz hakkında bilgi almak için aşağıdaki formu doldurabilirsiniz. Satış ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Yandex Navigasyon > Reklam Ver > Reklam Modellerimiz > Navigasyon Reklam Modeli: Branded Route