Yandex Navigasyon’da reklam alanında neler oldu?

Yeni markalar

Yandex Navigasyon’a reklam vermeye başlayan markalar arasına Turkcell, Opet, Dominos, HSBC, Vakıf Emeklilik, Petrol Ofisi, Cezeri Müzesi ve Four Points by Sheraton İzmir katıldı. Reklam verenler yeni reklam modelleri dışında Markalı Pop Up Pin ve Dijital Billboard reklam modellerini tercih ettiler. Opet ise Markalı Sesli Yönlendirme ve Özel Kategori reklam modellerini seçti.

Reklam modellerinden gelişmeler

Navi yeni reklam modelleriyle karşınızda.

Zero Speed Banner

Yoğun trafikte Navi ile yol alırken, 0 km’de beklediğiniz anlarda uygulamanızın alt kısmında otomatik olarak belirir. Banner’ı yukarı kaydırdığınızda kampanya mesajı ile karşılaşırsınız. Reklam verenlerin tercihine göre banner alanına “Ara” veya “Haritada Göster” butonları eklenebilir. Navi kullanıcıları bir saat içerisinde sadece bir kez Zero Speed Banner’ı görebilirler.

Branded Route

Geçtiğimiz ay Branded Route reklam modelini Türkiye’de ilk defa hayata geçirdik. Navi kullanıcıları rota oluşturduğunda oluşturdukları rota 30 dakikadan fazla sürerse alternatif rota seçeneklerinin olduğu ekranda ilgili markanın mesajı ile karşılaşıyorlar. Markanız için bu modeli denemek ister misiniz?

Proximity

Markaların ürün ve hizmetlerini tanıtmada etkili bir reklam modeli. Navi kullanıcısı markaların bulunduğu lokasyona girmek üzereyken ekranın altında banner belirir. Banner’daki ürün veya hizmetler sırasıyla gösterilir. Banner’a tıklanıldığında reklam verenin ürün veya hizmetlerine ait açıklamalar gösterilir.

Yenilenen Modeller

Navi’nin en popüler reklam modellerinden olan Markalı Pop Up Pinler ve Dijital Billboard’lardaki banner’lar artık ekranın ortasında değil altında beliriyor. Kullanıcılar için daha rahat bir kullanım sağlıyor.

Reklam modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yandex Navigasyon > Reklam Ver > Reklam Modellerimiz > Reklam Alanından Haberler #1