Günden güne gelişen ve her gün başka yeniliklerle tanıştığımız dijital dünyada, markaların müşterilere ulaşma şekli de değişime uğruyor. Geleneksel kanalların yanı sıra öne çıkan yeni mecralarla birlikte dijital pazarlama çok daha önemli bir rol oynamaya başladı. Dijital pazarlama stratejilerinde yeni arayışlara giren markalar için konum ya da lokasyon bazlı pazarlamanın pek çok avantajı olduğunu biliyor muydunuz?

Son dönemde hedef kitleye ulaştırmak istenen mesaj için ideal bir pazarlama yöntemi olarak öne çıkan konum bazlı pazarlama sayesinde gerçek zamanlı olarak kitlenizi yolda yakalayıp doğru anda mesajınızı iletme şansı bulabilirsiniz. Farklı strateji veya hedefler için pek çok markanın tercih ettiği bu pazarlama yöntemi sizin için de doğru bir reklam kanalı olabilir.

Konum bazlı pazarlama tarafında planlama yaparken bazı hususlara dikkat etmek de gerekir: müşteri segmentasyonu dikkate alınarak coğrafi, demografik ve benzeri kategorilerde kimlere erişmek istiyorsunuz? Kampanyanızı duyurmak için iş merkezleri ve ofislerin bulunduğu yerler markanız için daha mı uygun? Yolda mesajınızla karşılaşan hedef kitlenizi kampanya hakkında bilgilendirmek mi istiyorsunuz yoksa onları satın almaya mı yönlendirmek istiyorsunuz? Bu noktada, seçtiğiniz bölge ve amaca göre bir kampanya stratejisi belirlemekte fayda vardır.

Pazarlama kampanyalarına değer katan lokasyonun gücünden faydalanarak yeni bir dijital mecra arayışındaysanız Yandex Navigasyon sizin için ideal olabilir. Branded Route’dan Dijital Billboard’a, Zero Speed Banner’dan Influencer’a kadar farklı reklam modelleriyle alternatif çözümler sunan Yandex Navigasyon üzerinden hedef kitlenizi doğru anda yolda yakalama şansı bulabilirsiniz. Özellikle bu mecrada ulaşmak istenen kullanıcı tipine, kampanyanın amacına ve diğer hususlara göre hazırlanan kreatif çalışma da hedefe ulaşmanızda yardımcı olacaktır. Navigasyon kullanıcısının dikkatini çekecek bir kreatif ile onları kampanyanız hakkında bilgilendirebilir, markanızın yeni bir özelliği hakkında farkındalık yaratabilir ya da görsele tıkladıklarında yönlendirildikleri site aracılığıyla direkt olarak satın almaya yönlendirebilirsiniz.

Yandex Navigasyon’da mevcut olan reklam modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.