Shell Başarı Hikayesi

Shell, Yandex Navigasyon kullanıcılarına trafikteyken markasını hatırlatarak kullanıcıları benzin istasyonlarına yönlendirdi.

Shell, Yandex Navigasyon ile gerçeleştirdiği çalışmaları kapsamında “Markalı Pop Up Pinler” ve “Özel Kategori” reklam modellerinden faydalandı. Markalı Pop Up Pinler ile Navi kullanıcıları gittikleri rota üzerinde otomatik olarak haritada ortaya çıkan Shell markalı pinleri gördü. Özel Kategori reklam modeli sayesinde ise Navi’nin kategori sayfasında kendine özel bir yer edindi: Navi kullanıcıları kategori sayfasına giriş yapıp Shell logosuna tıkladıklarında bulundukları konuma en yakın Shell benzin istasyonlarını haritada görüntüleyip rota oluşturabildi.

Markalı
Pop Up Pinler V1

111 milyon
logo görüntüleme

420 bin
banner görüntüleme

26.9 bin
rota oluşturma

Özel Kategori
& Markalı
Pop Up Pinler

65 milyon
logo görüntüleme

3.8 milyon
pin görüntüleme

755 bin
pin tıklama

“Son dönemde trafikte ve sürüş halinde arabada geçirilen zaman giderek artıyor. Shell olarak ana amacımız “yolculuklara değer katmak” ve tüketicilerin sürüş halindeyken tüm ihtiyaçlarını giderebilmek. Yandex Navigasyon hedef kitlemize yaratıcı bir şekilde ulaşmamızı sağlayan platformlardan birisi. Bu işbirliğimizin değerine inanıyoruz ve elde ettiğimiz etkili sonuçlardan memnunuz.”

Seher Poyrazoğlu Yavuz
Perakende Satışlar
Pazarlama Direktörü

Amaç

Shell, Yandex Navigasyon ile gerçekleştirdiği bu proje kapsamında benzin istasyonlarını ziyaret eden kişi sayısını artırmayı ve Yandex kullanıcıları arasında marka bilinirliği yaratmayı amaçladı.

İzlenen Yol

Shell, Navi’deki dijital billboard’ları mobil uygulama reklamı olarak kullandı. Navi kullanıcılarına özel olarak uygun maliyetli ve etkili kampanyalar hayata geçirdi. Yandex Navigasyon ile gerçekleştirdiği reklam çalışmalarının sonucunda marka bilinirliğini artırdı.

Sonuç

Bu çalışma sonucunda uygulamada Shell benzin istasyonlarına oluşturulan rota sayısı 3 kat arttı ve Shell’in uygulama içi pazar payı yüzde 60’lara ulaştı.

Hadi sizden bahsedelim