Türkiye Finans Katılım Bankası Başarı Hikayesi

Türkiye Finans Katılım Bankası, finans sektöründe Yandex Navigasyon’a ilk reklam veren marka oldu.

Kampanya Süresi : 10 - 26 Ağustos 2018

Özel Kategori

Türkiye Finans Katılım Bankası, Yandex Navigasyon’un Özel Kategori reklam modelini kullandı. Bu reklam modelinde arama ekranında kendine ait bir kategoriye sahip oldu. Yandex Navi kullanıcıları ilgili logoya tıkladığında markaya ait tüm lokasyonları logolu pinler olarak gördü.

20.006.295
kere logo görüntüleme

10.966
kere logo tıklama

%0.05
logoya tıklama oranı

Markalı Pinler

Yandex Navi kullanıcıları rotalarının üzerinde ya da yakınındaki Türkiye Finans şubelerini otomatik olarak markalı-pin şeklinde gördü. Böylece kullanıcılar ilgili pin’e tıklayıp kolaylıkla rota oluşturabildi.

71.587
kere pin görüntüleme

22.180
kere pin tıklama

4.388
kere rota oluşturuldu

%31
pin tıklama oranı

Amaç

“Yeni ürünlerimizle tanışın #HayataKatılım” mesajı ile Navi kullanıcılarını yolda yakalayarak marka hatırlatması yapmak ve şubelere oluşturulan rota sayısını artırmak.

İzlenen Yol

Türkiye Finans Katılım Bankası, 15 gün boyunca Yandex Navigasyon kullanıcılarına Özel Kategori ve Markalı Pinler reklam modelleri ile markasını hatırlattı ve şubelerine rota oluşturulmasını sağladı. Finans sektörü içerisinde Yandex Navigasyon’a reklam veren ilk marka oldu. Yandex Navigasyon’un öne çıkan reklam modelleri arasında olan Markalı Pinler ve Özel Kategori sayesinde Türkiye Finans Katılım Bankası #HayataKatılım kapsamında yeni ürünlerini Yandex Navi kullanıcılarına tanıtırken şubelerine de rota oluşturmalarını sağladı.

“Türkiye Finans Katılım Bankası olarak; şubelerimize navigasyon üzerinden trafik oluşturmak ve marka bilinirliğimizi artırmak amacı ile reklam verdik.15 gün boyunca hem arama ekranında hem de markalı pinlerle Yandex Navi kullanıcılarına markamızı hatırlattık ve şubelerimize rota oluşturmalarını sağladık.Türkiye Finans Katılım Bankası olarak, ajansımız Bevisible’ın doğruladığı konumlarımız ile Yandex Navigasyon’da finans sektöründe ilk reklam veren marka olduğumuzu da vurgulamak isteriz.”

Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş

Hadi sizden bahsedelim