Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu unvanını taşıyan Vodafone İstanbul Maratonu için geri sayım başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından Vodafone’un isim sponsorluğunda düzenlenecek Vodafone 41. İstanbul Maratonu bu yıl ‘İstanbul Senin, Durma Koş!’ sloganı ile 106 ülkeden 37 bin çipli koşucuyu ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl ilklere sahne olacak maratonun 15 kilometre parkuru ise 33 bin çipli koşucunun katılımı ile ‘Türkiye’nin en çok sporcu ile koşulan yol yarışı’ unvanını almaya hazırlanıyor. 3 Kasım 2019 Pazar günü 41. kez start alacak maraton bu sene  42, 15 ve 8 kilometre olmak üzere 3 kategoride koşulacak. Türkiye’nin en büyük yardımseverlik koşusu unvanını taşıyan Vodafone İstanbul Maratonu’nun bu yılki sosyal sorumluluk partneri ise Adım Adım. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birçok farklı sivil toplum kuruluşunun katıldığı maraton katılımcıları yardımseverlik adına koşmaya çağırıyor. 15 milyon TL rekor bağış beklenen koşuda hem kurumlar hem de sporcular bağış toplamak için yarışacak.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu için kayıt süresi 30 Eylül’de sona ermişti. Ancak, her yıl olduğu gibi bu yıl da Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek Maraton ve Spor Fuarı’nda koşuculara geç kayıt imkanı sunuluyor. 31 Ekim, 1-2 Kasım tarihlerinde düzenlenecek fuarda geç kayıt için ön koşul; fuarda standı bulunan sivil toplum kuruluşlarından birine bağış yapmak.

Vodafone 41. İstanbul Maratonu Kategori Parkurları

3 ana kategoride koşulacak 41. Vodafone İstanbul Maratonu parkurları aşağıdaki gibidir:

  • 42,195 km’lik maraton 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafeden başlayıp Sultanahmet At Meydanın’daki Mısır Dikilitaşı’nın önünde tamamlanacak.
  • 15 km’lik maraton 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafeden başlayıp Yenikapı Etkinlik Alanı önünde son bulacak.
  • 8 km’lik halk koşusu 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gişelerine 250 metre mesafeden başlayıp Vodafone Park önünde sona erecek.

Trafiğe Kapalı Yollar Yandex Navigasyon’da

41. Vodafone İstanbul Maratonu nedeniyle 3 Kasım 2019 Pazar günü, sabah 05:00’dan itibaren hangi yolların trafiğe kapalı olduğunu Yandex Navigasyon’un anlık bildirimleriyle öğrenebilirsiniz. Aynı gün içerisinde maraton bitiş saatine göre kademeli olarak tüm yollar 15.00’da açılmış olacak. Alternatif yollar için Yandex Navigasyon kullanın.

Yandex Navigasyon > Navi İle Keşfet > Etkinlik Rotaları > Vodafone 41. İstanbul Maratonu