Harita servislerimizi kullanımıza açtığımızdan beri ileri çözümler sunan birbirinden farklı ürünlerimizle Yandex Harita API Teknolojileri kapsamında size hizmet vermeye devam ediyoruz. Bu çözümlerden biri ise belirlenmiş noktalar arasındaki süre ve mesafe bilgisini hesaplamanızı sağlayan bir HTTP API teknolojisi olan Distance Matrix.

Distance Matrix Nedir?

Belli bir zaman aralığı için bir dizi başlangıç ve bitiş noktası arasında mesafe ve süre bilgisini almanızı sağlayan Distance Matrix, matriste yapılandırdığı her rota bölümü için bütün olası kombinasyonları gözden geçirir, analiz eder ve daha sonra en doğru sonuçları elde eder. Distance Matrix, HTTPS protokolü üzerinden erişilen bir servis modelidir.

Distance Matrix API Modelinin Avantajları

  • Mevcut, tahmini ve geçmiş trafik bilgisini kullanmanızı sağlar.
  • Gelecekte belirlediğiniz zaman aralıkları için rota oluşturmanıza olanak verir
  • Ücretli yolları rotalarınızdan çıkarabilirsiniz.
  • Çok modlu yönlendirme yapabilirsiniz.
  • Büyük matrisleriniz için çok hızlı sonuçlar almanızı sağlar.

Neden Yandex’le Distance Matrix?

Distance Matrix API modelini tercih eden kurumlar, süre, mesafe, başlangıç ve bitiş noktası ve trafik tahmini gibi belirli parametrelere dayanarak en ideal rotaları oluşturabilir.

Yandex’in sunduğu Distance Matrix ürünü sayesinde pek çok farklı senaryoda kullanılabilecek süre ve mesafe bilgisini hesaplarken hızlı ve verimli bir çalışma elde edersiniz. İster tek bir konuma rota oluştururken ister farklı senaryolarda bu model ile operasyonlarınızda zaman ve harcama olarak tasarruf edebilirsiniz.

Rotaları optimize etmenizde de kullanabileceğiniz Distance Matrix, belirlenen noktalar arasında minimum süre ve mesafe bilgisi için gerekli analizleri yapar ve sizin için en ideal sonuçları verir. Bu bilgiyi oluştururken tahmini trafik bilgisini de göz önünde bulundurarak operasyonunuz için en uygun çözümü çıkarır.

Özellikle dağıtım, saha operasyonu ya da e-ticaret sektöründeki kurum ve markalar için ideal olan Distance Matrix modeli hakkında bilgi almak için bizimle mapsapi-tr@yandex-team.com.tr üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Yandex Navigasyon > Ürün > Kurumsal Çözümler > Yandex Haritalar API Teknolojileri: Distance Matrix