Places API Nedir?

Yandex Haritalar API teknolojilerinden biri olan Places API modeli ile bir sorguyla eşleşen en kaliteli ve güncel kurum kartlarını listeleyebilirsiniz. Bu teknoloji kurum adı, adresi, telefon numarası ve faaliyet alanına göre kurum (POI) araması yapmanızı sağlar. Bulunan her bir kurumun iletişim bilgileri ve çalışma saatleri de dahil olmak üzere, ayrıntılı bilgileri Places API ile görüntülenir. Ayrıca kurum araması dışında Places API ile göller, şehirler ve meydanlar gibi konumlar için de arama yapılabilir. Places API ile gönderilen sorgular için alan sınırlaması da gerçekleştirilebilir. Bu model yoğunluklu olarak analitik çalışan sektörler tarafından kullanılır. Özellikle gayrimenkul sektörü, finans sektörü, perakende sektörü ve teknoloji firmaları bu modeli tercih ederler.

Yandex Places API Modelinin Avantajları

Places API üzerinden kurum araması yaparken Yandex Haritalar, Yandex Navigasyon ve Yandex arama motorunda kullanılan sürekli olarak yeni verilerle güncellenen Yandex Kurumlar Veritabanı’na bağlanırsınız. Yapılan her güncelleme yaptığınız sorguların sonuçlarına yansır. Places API kurum bilgilerinin yanında Geocoding servisine ihtiyaç duyan sektörelere de hizmet eden bir servistir.

Places API modeli hem adres veri tabanına hem de kurumlar veri tabanına bağlanarak çalışır. Bu da Places API üzerinden kurum araması yapılmasının yanı sıra hem adres çözümlemesi hem de yapısında kurum adı geçen adreslerin çözümlenmesini sağlar. Yapılan çözümleme içerisinde adresler kurum bilgileri içeriyorsa çözümlenen adres sayısı ve kalitesi de daha yüksek çıkar. Böylece firmalar ihtiyaçlarına göre Places API modelini hem belirli bir alanda kurum araması yapmak hem de adres bilgileri yollandığında çözümleme yapmak için kullanırlar.

Neden Yandex’le Places API?

Hem kurum araması hem de adres çözümleme alanına hizmet eden bir servis olan Places API’nin kalitesi, harita içeriğinin zengin ve en güncel bilgiyi içermesine bağlıdır.Yandex Haritalar yaklaşık 16 milyonun üzerinde adres noktası, 1 milyon km yol uzunluğu ve 3 milyondan fazla kurum bilgisiyle Türkiye’nin en kapsamlı veri tabanlarından biridir.

Firmanız için kaliteli ürün ile doğru sonuçlar elde etmek istiyorsanız Yandex Haritalar API teknolojilerinden Places API’yi kullanın, farklı algoritmalarla güvenilir verilere ulaşın.

Yandex Navigasyon > Ürün > Kurumsal Çözümler > Yandex Haritalar API Teknolojileri: Places API