Yandex, Türkiye’de kullanıma sunduğu Map Editor servisi sayesinde haritalarını kullanıcılarıyla birlikte geliştiriyor.

Yandex Map Editor ile haritalara katkıda bulunduğunuzda Yandex Navigasyon size daha iyi rotalar öneriyor, diğer kullanıcılar haritaya eklediğiniz adres ve kurumları kolayca bulabiliyorlar. İsteyen herkes, Yandex Map Editor’ü kullanarak harita üzerinde düzenlemeler yapabiliyor veya haritaya mahalle, yol, bina, kurum bilgisi ekleyebiliyor.

Map Editor’ün Türkçe menüsü ile haritaları geliştir!

Yandex Map Editor’ün kolay çizim menüsü tüm Türkçe haritacılık terimleri ve mevzuatı göz önünde bulundurularak yerelleştirildi. Yandex Map Editor; özellikle Harita ve Kadastro, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım ve Coğrafya bölümlerinde okuyan öğrenciler ve kendini haritacılık konusunda geliştirmek isteyen tüm kullanıcılar için haritacılık terimlerini ve çizim yöntemlerini öğrenmeleri konusunda iyi bir çalışma alanı oluşturuyor.

Basit arayüzle pratik yap!

Yandex Map Editor’ün basit arayüzü sayesinde isteyen herkes, birçok coğrafi bilgi sistemi programına zemin oluşturacak pratiğe sahip olabilir, çizim kurallarına göz atarak kendilerini bu yönde geliştirebilirler.

Moderatörlerle birlikte haritaları düzenle!

Kullanıcılar çizimleri sırasında yaptıkları hataları moderatörlerin yorumları ve denetlemeleri ile tespit edebiliyor ve bunları düzeltebiliyorlar. Ayrıca Yandex Map Editor’ün paylaşım özelliği sayesinde kullanıcılar yapılan değişikliklere yorum yaparak birbirlerinin gelişimine katkıda bulunabiliyorlar. Yapılan düzenlemeler moderasyondan geçtikten sonra Yandex Haritalar’da ve Yandex Navigasyon’da gösteriliyor. Böylece kullanıcıların katkısıyla haritalar en güncel bilgileri gösteriyor.

Gönüllü kartograflardan biri de sen ol!

Yandex Map Editor’ün tüm dünyada toplam 2,5 M kullanıcısı bulunuyor. Her gün tüm bu kullanıcılar gönüllü olarak haritalara katkıda bulunarak Yandex’in Harita ve Navigasyon gibi coğrafi ürünlerinin güncelliğini sağlıyorlar. Yandex Map Editor’ün gönüllü kartografları yol, cadde, sokak, mahalle, köy, bina, kurum gibi çeşitli bölge ve objeleri oluşturabiliyor veya düzenleyebiliyor.

Siz de Yandex Map Editor’ün gönüllü kartografları arasına katılın, kullanıcıların harita ve navigasyon servislerinden maksimum fayda sağlamasına yardımcı olun.

Yandex Navigasyon > Ürün > Harita Nasıl Düzenlerim ? > Yandex Map Editor Türkiye’de!