Yandex Navi’de Yeni Ok Göstergeleri

Yandex Cursor (Ok Göstergesi) Nedir?

Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon gerçek zamanlı trafik bilgisi ile en hızlı rotalar üzerinden trafiğe takılmadan gideceğimiz yere kolayca ulaşmamıza yardımcı oluyor. Yolda geçirdiğimiz sürenin her geçen gün arttığı şu günlerde Yandex Navigasyon’u tercih eden kullanıcılarımız uygulamayı açtıklarında ilk olarak Yandex Navigasyon’un görsel simgesi olan sarı ok göstergesi yani cursor ile karşılaşıyorlar. Böylece navigasyon deyince kullanıcılarımızın aklına gelen ilk görsel de Navi oku oluyor. Aslında Yandex cursor diğer adıyla ok göstergesi uygulama üzerinde aracınızın görünümünün seçimi oluyor. Navi kullanıcıları navigasyon uygulaması üzerinden rotayı bu cursor ile takip ediyorlar.

Milyonlarca kullanıcıdan beslenen ve anlık verilerle yollardaki durumlardan haberdar olmamızı sağlayan Yandex Navigasyon uygulaması özel araç sahiplerinin yanında taksiciler ve motosiklet sürücüleri tarafından da tercih ediliyor.

Yandex Cursor Seçenekleri

Yandex Navigasyon cursor (ok göstergesi) seçeneklerine 3 yeni araç daha ekleyerek trafiğin sıkıcılığından kurtulmanız için navigasyon deneyiminizi farklı araç seçenekleriyle renklendiriyor. Artık Navi kullanıcıları cursor seçenekleri arasına eklenen taksi, motosiklet ve ufo ikonlarını “Ayarlar” kısmından değiştirerek rota deneyimlerini farklılaştırabiliyorlar.

Yandex Navigasyon’un yeni cursor seçenekleri ile farklı bir navigasyon deneyimine hazır olun.

Ufo Cursor

Yok yollar bana dar gelir derseniz, Navi Cursor’ını ufo ile değiştirerek farklı bir yol deneyimi yaşayın.

Taksi Cursor

Taksicilerin tüm kısa yollara hakim olma özelliği sayesinde siz de taksi cursor’ı ile trafikten kaçarak yolların hakimi olun.

Motosiklet Cursor

Biraz heyecan iyi gelir derseniz ok göstergenizi motosiklete çevirerek hızlı yollardan gideceğiniz yere ulaşın.

Yandex Navi Cursor (Ok göstergesi) Nasıl Değiştirilir?

Yandex Navigasyon’un sarı ok göstergesini yeni eklenen cursor seçeneklerinden biri ile değiştirmek için yapmanız gereken birkaç basamak var.

  • Menüden “Ayarlar” bölümüne girin
  • Ok göstergesine basın
  • İstediğiniz Navi ok göstergesini seçin

Artık Yandex Navi’nin yeni cursor (ok göstergesi) seçenekleri ile farklı bir navigasyon deneyimine hazırsınız. İyi yolculuklar.