Türkiye’nin en sevilen navigasyon uygulaması olan Yandex Navigasyon, milyonlarca kullanıcıdan beslenerek anlık verilerle doğru ve güncel trafik bilgisine ulaşmamızı sağlar. Yandex Navi üzerinden trafik kazası, yol çalışması gibi yollardaki problemleri bilgi baloncuklarından öğrenebilir, yolda karşılaştığınız problemleri baloncuğa yazarak ya da işaretleyerek diğer Navi kullanıcılarının da bu bilgilerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca trafiğin sıkıcılığını yenmek için harita üzerinden eğlenceli navigasyon yorumlarını okuyabilir ya da siz de bırakabilirsiniz.

Yandex Navigasyon’a Yorum Nasıl Eklenir?

Yandex Navigasyon kullanıcısı iseniz yolda karşılaştığınız problemleri işaretleyerek ya da bilgi baloncuğuna yazarak diğer kullanıcıların da gerçek zamanlı bu bilgilerden yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Yandex Navigasyon’a yorum eklemek için:

  • Haritada istediğiniz noktaya basılı tutun.
  • “Yol uyarısı ekle” butonuna basın.
  • Eklemek istediğiniz bilgiyi ekranda çıkan işaretlere göre seçin.
  • “Açılır köprü” ve “Yol kapama” türünde yol uyarıları haritada gösterilebilir ancak kullanıcı tarafından eklenemez.
  • “Trafik kazası” veya “Yol çalışması” türünde bir uyarı eklemek istiyorsanız ilgili şeridi seçin. “Hata” türünde bir uyarı eklemek istiyorsanız hatanın türünü (kapalı yol, dönüş yok, bariyer) seçin.
  • Yol uyarısına yorum ekleyin.
  • Ekle butonuna tıklayın. Yorumu okumak için uyarı simgesinin üzerine tıklayın.

Yandex Navigasyon’da Yorum Nasıl Okunur?

En güncel yol durumu bilgilerinden boş park yerlerini göstermeye kadar her gün milyonlarca kişiye trafikte yardımcı oluyoruz. Yandex Navigasyon’un interaktif özelliği sayesinde kullanıcılarımız harita üzerinde, trafiğin sıkışık olduğu noktaya yorum yazabiliyor ya da karşılaştıkları yol problemlerini ekleyebiliyorlar. Bu yorumlar sayesinde diğer Navi kullanıcıları yollardaki değişimlerden anlık olarak haberdar olabiliyor. Yandex Navigasyon’un sosyal katmanı sürücüler arasında yardımlaşmayı sağlarken, yazılan komik trafik yorumları da dikkat çekiyor. Özellikle trafiğin yoğun olduğu saatlerde ve noktalarda eğlenceli anlar yaşamak isteyen sürücüler Yandex Navigasyon’un kullanıcı yorumlarına bakıyor. Peki bu yorumları nasıl okuyabilirsiniz?

  • Harita üzerindeki yorum baloncuğu işaretini tıklayın.
  • Eğlenceli navigasyon yorumlarına anında ulaşın.

Güldüren Navigasyon Yorumları

Yandex Navigasyon denilince çoğumuzun aklına klasikleşen eğlenceli navigasyon yorumları geliyor. Trafik nelere kadir dedirtecek bu youmlarda Navi kullanıcıları yaratıcılıkta sınır tanımıyor ve birbirinden komik yorumlara imza atıyorlar. Trafikte sıkışıp kaldığınızda güldüren navigasyon yorumları ile kafa dağıtmaya ne dersiniz?

Yandex Navigasyon > Ürün > Özellikler > Yandex Navigasyon’a Yorum Ekleme ve Okuma