Yandex Rehber iş yerleri için internet kataloğu görevi görür. İş yerinizi Yandex Rehber’e eklediğinizde Yandex Haritalar ve diğer Yandex servislerinde avantajlı hale gelerek arama sonuçlarında listelenirsiniz.

Ayda toplam 46 milyon kişi Yandex Haritalar, Yandex Navigasyon ve Yandex arama motoru ile kurum araması yapıyor. İş yerinizi Yandex Rehber’e eklerken çalışma saatlerini, telefon numarasını ve diğer bilgileri belirttiğinizde arayanlar işletmenizle ilgili en doğru bilgilere ulaşırlar.

Kurum Ekleme

İş yerinizle ilgili bilgileri Yandex Rehber’e ücretsiz ekleyebilirsiniz. Yandex Rehber’e kurum eklerken takip etmeniz gerekenler aşağıdaki gibidir.

  1. Öncelikle Yandex hesabınızla giriş yapın. Sadece hesabına giriş yapmış kullanıcılar Rehber’e bilgi ekleyebilir.
  2. Yeni kurum sayfasındaki formu doldurun.İsim, adres, telefon, faaliyet alanı, web sitesi alanlarını yazın, çalışma saatlerini belirtin ve “Kurum ekle” butonuna tıklayın.
  3. Bilgileri doğrulayın. Sistem, böyle bir kurumun veritabanında olup olmadığını kontrol eder. İş yeriniz benzer kurumlar sayfasında varsa, mevcut kurum için yetkileri doğrulayabilirsiniz. Kurum veritabanında bulunamadıysa “Ekle” butonuna tıklayın.
  4. Yetkiler onaylandıktan sonra iş yerinizin bilgileri “Kurumlarım”sayfasında gösterilir.

Yandex Rehber’de Neler Yapabilirsiniz?

  • İş yeri bilgilerinizi güncel tutmak için kolayca değişiklik yapabilirsiniz.
  • Görseller daha çok dikkat çektiği için iş yerinizle ilgili fotoğraf ekleyebilirsiniz.
  • Müşteri yorumlarını toplayarak yanıt verebilirisiniz.
  • Kaç kişinin iş yerinizle ilgilendiğini istatistiğini takip ederek görüntüleyebilirsiniz.

İş Yeriniz Nerelerde Görünür?

Yandex Rehber’e kayıt yaptırdığınızda Yandex Haritalar’da kurum kartı ve Yandex arama sonuçlarında adres bloğunuz da oluşturulur. Kurum ismine, faaliyet alanına ya da konuma göre arama yapanlar arama sonuçlarında Yandex Rehber’deki bilgileri içeren kurum kartlarının listesini görür. Yandex Rehber’e iş yerinizi ekledikten sonra değişiklik yapmak isterseniz bilgilerinizi güncelleyerek iş yerinizle ilgili arama yapanlara en doğru bilgiyi verirsiniz. İş yerinizin Yandex Haritalar’da yer alması ile birlikte arama sonuçlarında yükselebilir, lokasyon bazlı arama sonuçlarında iş yerinizi arayan kişilerin bulunduğu konuma göre ilk sayfada yer alabilirsiniz.

Yandex Navigasyon > Ürün > Navi'de Neler Oluyor > Yandex Rehber’e İş Yeri Nasıl Eklenir?