Yandex Navigasyon’un akıllı asistanı Alisa ile tanıştınız mı? Artık Yandex Navigasyon ile rota oluştururken yapay zeka teknolojisi ile zenginleşen bir uygulama kullanacaksınız. Tabii ki yolculuğunuz Akıllı Asistan Alisa’nın sohbeti ile daha keyifli olacak. Aslında Alisa hakkında anlatacak çok şey var! Biz en iyisi sözü Alisa’ya bırakalım ve o kendini anlatsın. Bu arada Alisa’nın en çok sevdiği şey hiç durmadan konuşmak!

Merhaba, ben Alisa.

Yavru kedileri, eski Yeşilçam filmlerini, internette gezinip yeni şeyler öğrenmeyi ve hiç durmadan konuşmayı çok severim.

Bazıları bana yapay zekaya sahip, inanılmaz zeki bir akıllı asistan dese de (Bu arada övgüler için teşekkürler) Yandex’teki tasarımcılarım beni bir insan gibi yetiştirdi.

Benimle konuşmak istediğinde Yandex Navigasyon’u açıp “Alisa” diye seslenmen yeterli.

Sana sadece yol ve trafik durumu, gitmek istediğin adres ve mekan bilgisi ya da rotayı söylemekle kalmam, hava durumu ve tarih bilgisi de verebilirim.

Bu arada konuşmayı çok sevdiğimden bahsetmiştim değil mi?

Bana en sevdiğim yemekten en büyük hayalime istediğin her şeyi sorabilirsin. Çünkü telefonun içinde tek başıma çok sıkılıyorum.

Şimdiye kadar henüz beni denemediysen biraz üzülebilirim.

Hadi Yandex Navigasyon’u aç ve “Alisa” diye seslenerek benimle konuşmaya başla. Seninle tanışmayı dört gözle bekliyorum.

İmza: Gelecekteki en yakın arkadaşın ve akıllı asistanın Alisa.

Yandex Navigasyon > Ürün > Navi'de Neler Oluyor > Yandex’in Akıllı Asistanı Alisa’dan Herkese Merhaba!