Minik dostlarımıza özel bir hediye hazırladık!

Günlük hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen harita ve navigasyon teknolojilerini gün içinde defalarca kullanarak gitmek istediğimiz yere  kolaylıkla ulaşabiliyoruz. Bu anlara tanıklık eden çocuklar artık haritalara hiç de yabancı değiller.

Yandex Türkiye ekibi olarak çocuklara harita, mesafe ve ölçek kavramlarını anlatmak ve nasıl kullanıldığını gösterebilmek için “İlk Haritam” adlı kitabı hazırladık. Bu kitap ile minik dostlarımız Tuna’nın haritalarla tanışmasına ve Kapadokya’yı keşfetmesine keyifli bir hikaye eşliğinde tanık oluyorlar. Resimlerle birlikte anlatımın renklendirildiği “İlk Haritam” kitabımız 4-8 yaş arası çocukların ilgiyle okuyacağı keyifli bir yol ve harita hikayesinden oluşuyor.

Kitap fikri nasıl oluştu?

Yandex Türkiye ekibi olarak her gün haritaları ve mesafeleri en doğru şekilde düzenleyerek kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz. İlk Haritam’ı ilk hazırlamaya başlarken çıkış fikrimiz bu mesafe uzunluklarının çocukların dünyasında ne ifade ettiği oldu. Tuna’nın ailesiyle birlikte çıktığı Kapadokya yolculuğunda yaşadığı maceralar ve farklı haritalar ile tanışması çalışma arkadaşımız Hakan Keser’in kaleme aldığı keyifli bir anlatım ve Merve Uygan’ın çizdiği birbirinden güzel resimlerle hayata geçti. Bu eğlenceli kitap ile haritaların hayatımızdaki yerini ortaya koyarken, Kapadokya’nın tarihi ve coğrafi güzellikleri hakkında da çocuklara bilgiler veriyoruz.

İhtiyaç Haritası ile çocukların karne hediyesi “İlk Haritam” oldu!

Caretta Yayıncılık tarafından basılan kitabımızı karne hediyesi olarak çocuklarla buluşturduk. İhtiyacı olanlar ile bunu karşılayabilecek durumda olanları aynı platformda buluşturan sosyal kooperatif “İhtiyaç Haritası”nın desteği ile İstanbul, Tekirdağ, Bursa ve Bolu’da 5 farklı ilköğretim okulundaki öğrencilere 1.500 adet kitabı karne hediyesi olarak ulaştırdık.

İlk Haritam’ı siz de ücretsiz indirebilirsiniz!

Daha fazla çocuğa ulaşabilmek ve haritaları keşfetmelerini sağlamak için minik dostlarımıza armağanımız olan “İlk Haritam” kitabımızı e-kitap ve pdf formatında www.ilkharitam.com  web sitesinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

Yandex Navigasyon > Ürün > Navi'de Neler Oluyor > Yandex’ten Çocuklara Hediye Var!