Zero Speed Banner: Yandex Navigasyon’un Yeni Reklam Modeli

Rekabetin arttığı, teknolojisinin hızla değiştiği dünyada reklam verenler hedef kitlelerine ulaşmak için klasiğin ötesinde yeni yollara başvuruyorlar. Klasik reklam modellerini kullanan markaların reklamlarının görünme ve hatırlanma oranı %3’ün altında. Bu nedenle markalar için klasik pazarlama artık yeterli olmuyor. Seçeneklerin çoğaldığı, alışkanlıkların değiştiği bu dönemde satın alma süreci de yeni bir boyut kazandı. Hiperlokal reklamcılığa yeni bir soluk getiren Yandex Navigasyon’un farklı reklam modelleri ile hedef kitlenizi yolda yakalayarak, kampanyalarınızı duyurabilir, mağazanıza rota oluşturulmasını sağlayabilir, yaratıcı kampanyalar ile hedef kitlenizle etkileşime geçebilirsiniz. Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli olan Zero Speed Banner trafikte geçirilen süreyi reklam verenlerin avantajına dönüştürerek bu süreyi markaların hedef kitlelerine etkili bir şekilde ulaşmaları için kullanıyor. Siz de akılda kalıcı bir iletişim için Zero Speed Banner reklam modeli ile tanışın.

Zero Speed Banner Reklam Nedir?

Trafikte geçirdiğimiz zaman her geçen gün artarken Yandex Navigasyon markanızın yol boyunca görünür olması için yeni reklam modeli ile karşınızda. “Zero Speed Banner” yoğun trafikte navigasyon ile yol alırken, 0 km’de beklediğiniz anlarda uygulamanızın alt kısmında otomatik olarak belirir. Banner’ı görebilmeniz için en az 5 saniye 0 km’de bekliyor olmanız gerekir. Banner’ı yukarı kaydırdığınızda kampanya mesajı ile karşılaşırsınız. Reklam verenlerin tercihine göre banner alanına “Ara” veya “Haritada Göster” butonları eklenebilir. Aracınız hareket ettiğinde, ekrana tıkladığınızda ya da banner’ı aşağı kaydırdığınızda reklam kaybolur. Navi kullanıcıları bir saat içerisinde sadece bir kez Zero Speed Banner’ı görebilirler.

Zero Speed Banner Reklam Örnekleri

Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli olan Zero Speed Banner’ı Türkiye’de ilk deneyen markalardan biri Ford oldu. Ford Türkiye, Yeni Ford Focus modelini Zero Speed Banner reklam modeli ile tanıttı. Kullanıcılar yoğun trafikte beklerken yeni Ford Focus’u Zero Speed Banner sayesinde keşfettiler.

Reklam modellerimiz hakkında detaylı bilgi almak için aşağıdaki form aracılığıyla bizimle iletişime geçebilirsiniz.